• Stwórz swój własny network
  Nasz network ma już 1911 twórców internetu
  Logowanie

  Error message here!

  Error message here!

  Resetuj hasło

  Stwórz swój własny network
  Nasz network ma już 1911 twórców internetu
  Rejestracja

  Podaj adres e-mail, aby zresetować hasło.

  Resetuj hasło

  Powrót

  Close


  views Wyświetlenia profilu 2923
  Tagi

 • lifestyle
 • film
 • book
 • art

 • views Wyświetlenia profilu 2924

  Dwa dni temu zaczęłam czytać ostatni tom z cyklu "Diablęta z Hallstead Hall", pt. "Czar wigilijnej nocy". Tym razem głównym bohaterem nie jest nikt z rodziny Sharpe. Głównym bohaterem jest Pierce Waverley - brat żony Gabriela, który prowadzi rozwiązłe życie zagłuszając w ten sposób żal do rodziców za umieszczenie go w szkole z internatem i odtrącenie.

  Pewnego dnia niespodziewanie dostaje list od damy do towarzystwa swej matki - Camilli Stuart - która informuje go, że jego matka jest umierająca. Traktuję tę wiadomość bardzo poważnie i jedzie do matki w odwiedziny. Gdy dociera do domu swego dzieciństwa okazuje się, że matka czuje się dobrze a cała sprawa to pomysł Camilli - młodej wdowy, której wdzięków i urody Pierce nie potrafi zignorować. Czar wigilijnej nocy sprawia, że odkryte zostają rodzinne sekrety i pogmatwana przeszłość zakochanych. #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Dwa dni temu zaczęłam czytać książkę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", jest to ósmy tom przygód najsłynniejszego czarodzieja. Tym razem akcja dzieje się 22 lata po wydarzeniach opisanych w "Harry Potter i Insygnia Śnierci". Harry od dawna jest już dorosły i z Ginny ma 3 troje dzieci - 2 synów i córkę. Jego syn - Albus - jest zbuntowany a ich relacje są trudne, ale dzięki temu są głównym wątkiem powieści.

  Ta książka różni się od swoich poprzedniczek, jest napisana w formie scenariusza (z podziałem na role), ale jedną cechę wszystkie te książki mają wspólną: trudno się od nich oderwać. #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Skończyłam czytać "Przygody Tomka Sawyera" i jutro zabieram się za kolejny tom z cyklu "Klub Podróżnika", Tym razem będzie to trzeci tom przygód Tomka Wilmowskiego", pt. "Tomek na wojennej ścieżce". Patrząc na okładkę książki łatwo się domyślić, że akcja powieści będzie toczyła się w indiańskiej wiosce #book #travel

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Skończyłam czytać cykl powieści Stephena Clarke'a i postanowiłam wziąć się za "Władcę Pierścienia". Już kiedyś próbowałam przeczytać tą serię, ale utknęłam w połowie "Drużyny pierścienia" i nie dałam rady ruszyć dalej ponieważ odnosiłam wrażenie, że nic się w tej powieści nie dzieje poza tym,że przez 10 rozdziałów krasnoludy idą przez ciemny las. Może teraz jednak uda mi się przeczytać całość.

  "Hobbit czyli tam i z powrotem" przez większość wydawnictw nie jest wliczana w skład trylogii ale jest to początek przygód Bilbo Bagginsa i ma kluczowe znaczenie w tym, aby dobrze zrozumieć sens całej serii, dlatego właśnie postanowiłam przeczytać trylogię składającą się z 4 części. #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Miłego powrotu do szkoły!
  #lifestyle

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Właśnie skończyłam czytać 4 tom "Diabląt z Hallstead Hall" i jutro biorę się za kolejny, tym razem poświęcony miłosnym przygodom lady Celii, która jest najmłodsza z rodzeństwa Sharpe i najbardziej przeciwna temu, by spełnić wolę babki i wyjść za mąż.

  Niestety, czas płynie nie ubłaganie i do końca roku zostały tylko dwa miesiące, jeśli w tym czasie główna bohaterka nie znajdzie sobie męża całe rodzeństwo nie odziedziczy majątku po śmierci pani Plumtree. Celia bardzo dobrze zdaje sobie sprawę i postanawia zaprosić na urodzinowe przyjęcie brata trzech kawalerów, którzy mogliby być kandydatami do jej ręki.

  W tym samym czasie zatrudnia też zaprzyjaźnionego detektywa - Jacksona Pintera z Bow Street - aby sprawdził przeszłość tychże kawalerów. Mając wspólne sprawy Pinter i Celia spędzają ze sobą dużo czasu, wskutek czego się w sobie zakochują.
  #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Taki horoskop na jutro:

  Będziesz zmuszony dokonać zmian w swoim sektorze zawodowym. Nie kieruj się instynktem, dobrze rozważ wszelkie warianty działań, jakie możesz podjąć. Będziesz mieć możliwość rozjaśnienia swojej sytuacji uczuciowej i odnalezienia światełka w życiu osobistym. Spodziewaj się wiadomości od starej sympatii.

  Gdyby ta część o życiu uczuciowym miała możliwość się spełnić chyba zaczęłabym wierzyć w cuda... #lifestyle

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Po kilku miesiącach przerwy wróciłam do czytania książek z cyklu "Klub podróżnika", które kupuję co drugi tydzień z myślą o siostrzeńcach. Wczoraj zaczęłam czytać 6 tom kolekcji czyli "Przygody Tomka Sawyera". To bardzo popularna książka, która po dziś dzień w niektórych szkołach jest lekturą.

  Opowiada o przygodach chłopca o imieniu Tomek, który jest sierotą wychowywanym przez ciotkę Polly. Akcja powieści rozgrywa się w Saint Petersburgu nad rzeką Missisippi. Mark Twain w swojej powieści ukazuje codzienne życie tamtego regionu w owym czasie. #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  Zaczęłam czytać ostatni tom cyklu "Paul West". W tej części Paul - typowy anglik przyjeżdża do Brukseli, aby pracować w Parlamencie Europejskim dla córki swojego szefa, która właśnie została europosłanką.

  Do tej pory główny bohater myśli o Unii Europejskiej jako o poważnej instytucji, niestety, gdy zaczyna pracować na jej rzecz dochodzi do wniosku, że jest to jeden wielki dom wariatów pełęn merde #book

  views Wyświetlenia profilu 2924

  W sobotę dostałam maila od Pana Mateusza z pytaniem czy byłabym skłonna wesprzeć jego akcję społeczną - Darmowe gadżety szkolne dla Twojego dziecka? Od razu odpisałam, że bardzo chętnie wesprę tą inicjatywę, ponieważ mam dwoje siostrzeńców, którzy teraz zaczynają szkołę i wiem z jakimi kosztami to się wiąże.

  A oto kilka słów o akcji:
  Kilka miesięcy temu powstała ciekawa inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu gadżetów szkolnych dla dzieciaków.
  Inicjatorem akcji jest Mateusz Pawłowski, absolwent Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie. szkołę skończył w czerwcu 2016 roku.
  Mateusz Ma 21 lat i jest osobą niewidomą.

  Zorganizował on już 2 konkursy plastyczne dla dzieci. Jeden w 2015 roku pt. "Pieniądz przyszłości", a drugi w 2014 roku pt. "Kreatywne dziecko". W każdym konkursie wzięło udział ponad 700 osób.
  DO oddania są gadżety do szkoły takie jak zeszyty, notatniki oraz zakładki do książek.
  Liczba gadżetów ograniczona, spieszcie się!

  Możliwa wysyłka.
  Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 505904182 lub na stronę akcji na Facebooku: https://brandsabbath.com/9564476101